wtorek, 12 lutego 2013

ATP Sao Paulo

13.02.2013
Zeballos H. - Capdeville P.
Typ: Zeballos H.
Kurs: 1,50 bet-at-home
Stawka: 2/10

Horacio Zeballos jest w super formie i w tym meczu wszystko znowu wskazuje na niego, oprócz dwóch powodów:
- Jest to 1 runda turnieju
- Argentyńczyk  "może" być zmęczony
Ale ja osobiście tymi dwoma powodami się nie sugeruję. Horacio ostatnio wygrał turniej w Chile, a w finale pokonał Rafaela Nadala w 3 setach. Nie bez powodu wygrał cały turniej pokonując po drodze będącego w formie Carlosa Berlocqa, zawsze groźnego na mączce Alberta Ramosa i lubiącego korty ziemne Pablo Andujara.
W finale to co zaprezentował z Rafą to tenisowy majstersztyk. Horacio grał na dużym ryzyku, ale to się opłaciło. Piłki w linię wchodziły, grał bardzo mocno, trzymał swoje podanie, podcięciami piłki nie dał najmniejszych szans Hiszpanowi do ich dobiegnięcia. Przyjemnie się to wszystko oglądało.
Argentyńczyk notuje passę 4 zwycięstw pod rząd na różnych turniejach. Jedynie na Australian Open odpadł niestety w 1 rundzie z Andreasem Seppim.
H2H 3:1 dla naszego faworyta, jedynie raz wygrał Paul Capdeville, ale to było bardzo dawno bo w 2007 roku. Zwycięstwa Argentyńczyka były dość niedawno, bo dwa pod koniec roku 2012 i jedno z 2011. Może i Argentyńczyk często gra tie-breki, ale sądząc po wygranych pokazuje w nich żelazne nerwy niczym Djokovic. Powodzenia!

Wynik: 7:6(5) 0:6 0:3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz