piątek, 1 marca 2013

ATP Dubai

Berdych T. - Federer R.
Berdych +2,5 gemów ::: 2,37 ::: Pinnacle ::: 5/10

Dzisiejsza wygrana Tomasa Berdycha wcale nie byłaby sensacyjna, tylko byłaby kolejną (słowo klucz) z rzędu. Aktualny kurs na Czecha to dobry valuebet (powyżej 3,00) jak ktoś lubi grać takie wysokie kursy to polecam serdecznie. Ale ja osobiście wolę się zabezpieczyć przy typie dodatnim handicapem.
Przejdźmy jednak do rzeczy, H2H 5:11 dla Federera, ok... ale na ostatnie 7 pojedynków między nimi (czyli od 2010 roku) ten bilans wygląda na korzyść Berdycha 4:3, na kortach typu hard 3:1 przy tylko jednym trzysetowym zwycięstwie Szwajcara na turnieju w Toronto, gdzie Roger wygrał mecz dopiero w trzecim secie po tie-breku. Co warto jeszcze dodać to, że Berdych z Federerem wygrał na jednych z najbardziej prestiżowych turniejach w tourze: Wimbledon, US Open, Miami.
Roger Federer w Dubaju stracił w pierwszej rundzie set z Malek Jaziri (128 miejsce), później grał z Marcelem Granollersem (34 miejsce) który nigdy nie grał dobrze na hardzie, a w ćwierćfinale Szwajcar zmierzył się z Nikolayem Dawidienko z którym ma bilans H2H 18:2. Trudno ocenić formę Federera skoro na turnieju odpadł już z Julienem Benneteau w Rotterdamie gdzie bronił punktów za zwycięstwo w turnieju z 2012 roku. Już na Australian Open można było zauważyć, że Federer z Tsongą grał 5 setowy mecz, a przecież Berdych jest na podobnym poziomie co Francuz.
Reprezentant Czech w tym roku licząc od Australian Open przegrał tylko 2 razy, z Djokovicem i ostatnio Tsongą na turnieju w Marsylii, ale kto oglądał ten mecz to wie, że Berdych przegrał ten mecz znowu przez swoją psychikę. Większość spotkania dominował swoją grą, ale w drugim secie przyszedł tie-brek który Czech przegrał do 6, a w ostatnim trzecim secie już na początku dał się szybko przełamać, ale to raczej wynikło z tego, że Berdych podłamał się przegraniem drugiego seta. Tomas Berdych w tym sezonie naprawdę solidnie się prezentuje, posiada serwis który ciężko przełamać, a w wymianach nie ustępuje rywalom. Jedynie przez ten jeden mankament dość słabej psychiki Czecha zabezpieczam się dość solidnym handicapem.

Wynik: 3:6 7:6(8) 6:4