sobota, 16 marca 2013

ATP Indian Wells

Djokovic N. - Del Potro J.M.
Powyżej 21 gemów ::: 1,74 ::: Pinnacle ::: 5/10

Kurs na Djokovica delikatnie przesadzony... 1,10 do grania przeciwko JMDP nie jest kompletnie opłacalne. Serba na tym turnieju tak naprawdę nie miał nawet kto sprawdzić, bo mecz z Tsongą to istny kabaret. Francuz popełniał tyle prostych błędów ile Djokovic przez cały turniej, Novak zamknął ten mecz w 55 minut i oddał Tsondze tylko 4 gemy. Oczywiście momentami #1 grał kapitalnie jak na mistrza przystało, ale on też ma w grze chwilowe przestoje. Już w Dubaju w półfinale przeciwko Argentyńczykowi, o mały włos nie stracił drugiego seta. Teraz Juan Martin Del Potro wydaje się jeszcze groźniejszy i na pewno będzie chciał zagrać na nosie Novakowi po wyeliminowaniu Murraya.
Myślę, że żaden z tych zawodników nie zamknie tego spotkania wynikiem 6:4 6:4, tylko będziemy oglądać dość długi i ciekawy mecz, z niewykluczonym tie-breakiem. Murray w meczu z Del Potro, popełniał co prawda jak na niego dużo błędów i w kluczowych momentach zaczął nie wchodzić mu serwis. To dawało okazje na przełamania dla Argentyńczyka, co warto jeszcze podkreślić to Murrayowi okropnie trudno było przełamać Del Potro, a Juan w wymianach nie ustępował Murrayowi, choć ten grał bardziej agresywnie, niestety ze znaczną ilością niewymuszonych błędów.

Wynik: 6:4 4:6 4:6