sobota, 13 kwietnia 2013

ATP Monte Carlo - Zwycięzca

Kto wygra ATP Monte Carlo 2013?
Rafael Nadal ::: 1,50 ::: bet365 ::: 10/10

Nie mam najmniejszych wątpliwości kto wygra w 2013 roku turniej w Monte Carlo i tylko jak bukmacherzy wystawią kurs na końcowe zwycięstwo, od razu atakuje ten bet. Król mączki wygrał tutaj w 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 roku czyli 8 razy z rzędu. Bilans meczy od tego czasu na tym turnieju ma 42:0, co lepsze na 40 meczy wygrał 36 w dwóch setach. A w tym roku praktycznie nie ma mu kto zagrozić. Djokovic Novak nie jest w swojej najwyższej formie, mączka to nie była nigdy jego ulubiona nawierzchnia, a na Davis Cupie nabawił się urazu (na facebooku możecie zobaczyć jego zdjęcie jak leży na łóżku z opaską rehabilitacyjną na całej długości nogi), Andy Murray na mączce nie potrafił nigdy grać dość dobrze i z Rafą nie daję mu najmniejszych szans, Rogera Federera nie będzie tak samo jak i Davida Ferrera. Reszta stawki jest spokojnie w zasięgu "Króla" żaden Berdych, Del Potro, Almagro, Gasquet czy inni nie powinni mu zagrozić w Monako.
Hiszpan w tym sezonie specjalnie jest właśnie przygotowywany pod turnieje na mączce, a między innymi najbardziej na szlem Roland Garros. Po jego powrocie na tenisowe korty od czasów przerwy spowodowanej przez kontuzje przegrał jedynie swój pierwszy finał na mało prestiżowym turnieju w Chile ATP 250 przeciwko Zeballosowi. Później bez problemu wygrał turniej w Sao Paulo, a następnie na turnieju w Acapulco nie stracił nawet seta, a David Ferrer który doszedł do finału w Mastersa Miami ugrał w Meksyku z Nadalem zaledwie tylko dwa gemy. Później poszła fama (w którą sam uwierzyłem), że Rafael Nadal na hardzie nie będzie dobrze grał, a co się okazało? Hiszpan wygrywa ATP Indian Wells 1000 Masters pokonując w finale będącego w kapitalnej formie Juana Martina Del Potro. Jedyne co może zatrzymać Nadala to chyba kontuzja, a dziś już myślę o tym, czy nie warto postawić na jego zwycięstwo na French Open.