piątek, 19 kwietnia 2013

ATP Monte Carlo

Fognini F. - Gasquet R.
Fognini F. +4,5 ::: 1,69 ::: Pinnacle ::: 3/10

Szczerze to typ chodzi za mną od jakiegoś czasu, już kiedyś tak miałem przy innym typie i nie weszło. Tym razem liczę na to, że się uda. Z typu na Gasqueta zrobił się mały mass pick, nic dziwnego bo prezentuje się tutaj naprawdę solidnie. Ale Richard to jest ktoś kto nie ma psychiki, po serii kapitalnych gemów potrafi psuć na potęgę, ma często przestoje w grze, z Almagro w Miami zaczął od stanu 4:1, z Murrayem wygrał set w tie-breku by później gładko przegrać dwa kolejne do dwóch, z Paire w Monte Carlo wygrał pierwszy set 6:1, a w drugim secie potrafił stracić 6 gemów pod rząd. Już na turnieju w Miami pojawiały się opinie, że Ferrer gra słabo, albo Melzer, a okazało się, że jeden był o krok od zwycięstwa turnieju, a drugi grał w ćwierćfinale. Tommy Hass oldboy dochodzi do półfinału. Tutaj wcale nie skreślałbym Fogniniego, 2:0 z Berdychem, 2:0 z Ramosem czy 2:1 ze swoim kolegą z Włoch Seppim to nie są jakieś złe wyniki. Francuz potrafi odstawić taki numer jak w Marsylii gdzie w 3 secie miał 5:3 30:0 i ostatecznie przegrał mecz z Mullerem. Nie grałbym na pewno Gasqueta po kursie 1,35. Zaznaczam, że podany typ jest bardziej na przeczuciu niż oparty na jakiejś konkretnej analizie. Nawet wynik 4:6 4:6 daje nam plus, a Fognini nie często stoi przed półfinałem Mastersa więc będzie robił wszystko na korcie by tam się znaleźć.

Wynik: 7:6(0) 6:2