sobota, 31 sierpnia 2013

ATP US Open

Gasquet R. - Tursunov D.
Tursunov D. +2,5 seta ::: 1,41 ::: Pinnacle ::: 3/10

Pierwsza moja myśl to była gra na Gasqueta, ale po głębszej analizie wcale nie zdziwię się jak wygra Rosjanin mieszkający w Kalifornii. H2H 2:5 na korzyść Tursunova, lecz mecze były dość dawno bo na przestrzeni lat 2006-2010. To warto dodać, że styl gry Dimitriego odpowiada grze przeciwko graczom o stylu jednoręcznego backhandu i tutaj Francuz może być pogrzebany. Warto dodać, że Rusek odniósł w US Open Series bardzo dobre wyniki na przestrzeni ostatnich tygodniach, a to świadczy o jego dobrej formie. Półfinał w Waszyngtonie i porażka dopiero w 3 setach z gospodarzem Johnem Isnerem, w Cincinnati łącznie z kwalifikacjami 5 zwycięstw i ćwierćfinał turnieju, porażka z Juanem Martinem Del Potro. Na Winston-Salem dwa zwycięstwa, zatrzymał go dopiero Jurgen Melzer który wygrał turniej, był w świetnej formie, niezwykle zmobilizowany. Gram w tym meczu po najmniejszej linii oporu na tylko jednego seta dla Tursunova, bo wiem kim jest Richard Gasquet i wiem na co go stać, w końcu to zawodnik z dziesiątki rankingowej.

Wynik: 6:3 2:6 6:4 4:2