sobota, 14 grudnia 2013

La Liga 2013/2014

Barcelona - Villarreal
Barcelona -1,5 ::: 1,83 ::: Bet365 ::: 3/10

Dziwnie wysoki kurs na Barcelonę, ale prawdopodobnie spowodowany jest tym, że ostatnio przegrali na wyjeździe z Atletico Bilbao. Mecz był na dość słabym poziomie, ale ktoś kto śledzi już trochę ligę hiszpańską ten wie, że stadion "Basków" to trudny teren i strata punktów przez liderów tabeli to żadna sensacja.
Dziś ich największy rywal stracił punkty z Osasuną, więc mobilizacja podwójna by odskoczyć w tabeli jeszcze bardziej, ligowe potknięcia Realu trzeba wykorzystywać bezwzględnie.
Ja świetnie rozumiem, że u Blaugrany jest "mały szpital", ale oni mają tak szeroką ławkę, że każda absencja zawodnika jest pokryta kimś z rezerwy na podobnym poziomie. Zresztą mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Celticowi pokazał siłę Barcelony "bez Messiego".
Villarreal niby od 5 meczy bez porażki, ale z kim oni grali? W CdR uratowali w ostatnich minutach remis na własnym obiekcie, remis z bankrutem vel Malagą u siebie która strzeliła gola pod koniec spotkania, wygrana z średniakiem Levante aż 0:3, tylko szkoda że gospodarze od 10 minuty musieli grać w osłabieniu, remis z Atletico Madryt doceniam, a wcześniej wygrali z Elche które okupuje dolną część tabeli w ostatnich minutach.
Moim zdaniem te pseudo dobre wyniki Villarrealu są mocno naciągane, a dzisiaj Barcelona jak to ma u siebie w zwyczaju powinna ich pogonić... wysoko!