środa, 8 stycznia 2014

ATP Sydney i ATP Auckland

Tomic B. - Dolgopolov A.
Powyżej 22,5 gemów ::: 1,83 ::: Pinnacle ::: 2/10

Kto wygra w tym meczu? Naprawdę nie mam pojęcia. Mecz z cyklu 50/50 szans, ale tutaj nawet nie atakowałbym w wyższy kurs. Zarówno Tomic w Australii gra świetnie (broni tutaj tytułu z przed roku), jak i Dolgopolov pokazuje na co go stać. Obaj znani są z dość przeciętnej psychiki. Liczę tutaj na zażartą walkę, przynajmniej jeden tie-break i nie wykluczone 3 sety.

Wynik: 6:4 6:3

Bautista-Agut R. - Sock J.
Bautista-Agut R. ::: 1,78 ::: Pinnacle ::: 2/10

Choć kursy wyraźnie spadły na Hiszpana co moim zdaniem źle wróży to jednak stawiam na niego. Pokonał w dwóch setach Paire zgodnie z planem, serwis na wysokim poziomie itd. Jack Sock to Amerykański talent z rocznika 1992, ale czy stać go na jeszcze lepsze wyniki? Pokonał Mannarino, ale ten bezskutecznie nie mógł odebrać serwisu, a o meczu z Tommym Hassem mam wyrobioną własną opinię. Amerykaninowi siedział dość słabo serwis, a Niemiec mieszkający na Florydzie ma już swoje lata i uważam, że ten turniej traktował na pół gwizdka przed zbliżającym się Australian Open.

Wynik: 6:1 6:3

Stakhovsky S. - Matosevic M.
Matosevic M. ::: 1,73 ::: Pinnacle ::: 2/10

Stakhovsky z Ukrainy zaskakuje chyba tutaj wszystkich. Gra od kwalifikacji i wygrał już 5 meczy, czy poradzi sobie z reprezentantem gospodarzy Matosevicem? Szczerze wątpię. Francuz Benneteau przeciwnik Ukraińca zagrał na serwisie bardzo słabo, a jego wcześniejszy przeciwnik to Carlos Berlocqu który nigdy nie był wirtuozem na kortach szybkich. Mocno naciągane te wyniki, a jak to wszystko będzie się miało do Marinko Matosevica który pokazuje się od jakiegoś czasu z dobrej strony i kibice będą próbować wyprowadzić jego przeciwnika z równowagi?

Tursunov D. - Istomin D.
Powyżej 22 gemów ::: 1,74 ::: Pinnacle ::: 2/10

H2H 2:0 dla Tursunova, ale warto dodać, że Denis Istomin na australijskim podwórku prezentuje się "świetnie". Tutaj pokonał już bez problemu Cilica i Andujara, choć trzeba przyznać, że Ci zawodnicy nie popisali się w swoich meczach. Myślę, że zarówno Tursunov jak i Istomin nie odpuści tego meczu i zobaczymy tutaj sporo walki na korcie, wątpię by to był "łatwy" mecz dla któregoś z nich.

Wynik: 7:6(5) 6:2