poniedziałek, 10 lutego 2014

ATP Buenos Aires

Delbonis F. - Andujar-Alba P.
Andujar-Alba P. ::: 2,03 ::: Pinnacle ::: 3/10

To będzie pierwszy mecz Hiszpana w tym sezonie na nawierzchni ziemnej, ale właśnie na takich kortach odnajduje się najlepiej. Co prawda dość mało wiemy o formie Andujara-Alby bo ostatni mecz rozegrał na Australian Open z Jerzym Janowiczem, ale tam zagrał naprawdę nieźle i momentami był o krok od prowadzenia 2:1 w setach z Polakiem.
H2H 0:4 na korzyść właśnie Hiszpana. Delbonisa oglądałem na turnieju w Chile, pierwszy mecz z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem wygrał dość gładko, ale ten zawodnik po dość długiej przerwie od tenisa zagrał bardzo słabo. W następnym meczu po bardzo dziwnym przebiegu Delbonis już przegrał z Danielem Taro (rocznik 1993) z Japonii po 3 setach (w decydującym tie-breaku była przerwa z powodu kontuzji przy stanie 7:7). Marnie to wygląda, kurs jak i sam bilans bezpośrednich spotkań kusi mnie by zagrać właśnie na Hiszpana.

Wynik: 6:3 5:7 1:6

Sousa J. - Berlocq C.
Berlocq C. -1,5 seta ::: 1,95 ::: Pinnacle ::: 3/10

Różnica pomiędzy Portugalczykiem Joao Sousą, a Carlosem Berlocqiem jest taka, że ten pierwszy wygrał rok temu tylko 3 spotkania na nawierzchni ziemnej na poziomie ATP, a Argentyńczyk 18, w tym wygrał jeden turniej w Szwecji.
Żywiołowa argentyńska publiczność będzie mocno dopingowała swojego rodaka, co na pewno jest jakimś atutem dla Carlosa. Berlocq zaprezentował się nieźle na Davis Cupie, ale nie dał mu większych szans będący w super formie Fabio Foginini. Argentyńczyk odpuścił sobie turniej w Chile, więc prawdopodobnie zamierza ugrać coś więcej niż rok temu na tym turnieju w Buenos Aires. Od kilku sezonów właśnie w lutym Carlos osiąga dość dobre wyniki na turniejach w Ameryce Południowej.

Wynik: 4:6 2:6