ATP Rome

Nadal R. - Djokovic N.
Djokovic N. ::: 2,20 ::: Pinnacle ::: 2/10
Djokovic N. -1,5 seta ::: 4,00 ::: Pinnacle ::: 1/10

Djokovic wygrał z Nadalem w dwóch setach w Pekinie '13, w Londynie '13 i Miami '14. We wszystkich meczach pokrył handicap -4,5. Do tego warto dodać, że rok temu również pokonał Nadala w Monte-Carlo oraz na Roland Garrosie w 5 secie prowadził już 4:2. Jak widać, Serb potrafi grać z Hiszpanem jak mało kto, gra niezwykle inteligentny tenis, atakuje większość meczu słabszą stronę Nadala czyli backhand.
Do tego moim zdaniem Djokovic ma pewniejszy serwis, o drabince turniejowej i meczach wcześniej nie ma większego sensu pisać, bo każdy kto śledził turniej ten mniej więcej wie co się działo. Novak w półfinale pokonał świetnie grającego Milosa Raonica, zresztą Djokovic nie lubi grać z serwismenami (patrz mecze z Isnerem). Pokonał w dobrym stylu groźnego Ferrera, "Kolbę" czy Stepanka. Nadal zagrał "swoje" z Dimitrovem, ale to raczej nieudolność Bułgara spowodowała wynik 6:2 6:2. "Rafa" musiał się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności by pokonać Murraya czy Gillesa Simona, a nie oszukujmy się, nie są to zawodnicy pokroju Djokovica. Hiszpan momentami wręcz razi swoimi błędami. Świetny mecz przed French Open, są duże szanse na to by w końcu na turnieju we Francji w końcu coś się zmieniło. Hiszpan na przestrzeni ostatnich lat w tym roku wygląda chyba najgorszej...

Wynik: 6:4 3:6 3:6