piątek, 6 czerwca 2014

Roland Garros 2014

Nadal R. - Murray A.
Murray A. +2,5 seta ::: 1,83 ::: Pinnacle ::: 3/10

Po pierwsze i najważniejsze, Murray gra to co zwykle na szlemach czyli przechodzi z rundę na rundę, a kończy się to najczęściej na półfinale/finale ewentualnym zwycięstwie w turnieju. Oglądam tego zawodnika już parę ładnych lat i naprawdę nie potrzebuje wyników co rundę 3:0 do 1-3 gemów w setach by stwierdzić, że Murray gra solidnie.
Warto przypomnieć ich mecz z okazji turnieju w Rzymie 1:6 6:3 7:5 (gdzie Andy był już na prowadzeniu 2:4). Jak widać jest spokojnie w stanie urwać seta Hiszpanowi który nie oszukujmy się, ale nie gra jakoś wybitnie. Pierwszym poważnym przeciwnikiem był dla niego Ferrer który zagrał solidnie tylko w 1 secie, Nadal wtedy był bezradny. O kolejnych setach nie wspomnę bo David tylko przebijał bez sensu piłkę na drugą stronę, do tego pojawiła się masa ilość niewymuszonych błędów.
Andy Murray jest świetny na returnie, a "Rafa" nie ma aż tak dobrego serwisu, do tego w porównaniu z Ferrerem Szkot ma o wiele mocniejsze, precyzyjniejsze podanie. Potrafi dostosować się do stylu gry przeciwnika i nie oszukujmy się, ale Andy ma o wiele większy wachlarz zagrań niż Pan przebijak aka David Ferrer.
Jestem pewny tego, że Murray nie zagra takiej padaki jaką wykonał "Pitbull" po wygraniu 1 seta. Oczywiście nie typuję tutaj zwycięstwa Murraya, ale wynik 3:1 jest tutaj jak najbardziej możliwy. Jeżeli dojdzie do finału Djokovic - Nadal grajcie na Serba!

Wynik: 6:3 6:2 6:1