niedziela, 13 lipca 2014

ATP Newport

Hewitt L. - Karlovic I.
Karlovic I. ::: 2,01 ::: Pinnacle ::: 3/10

Doświadczenie (33 lata) vs. doświadczenie (35 lat). 180 cm vs. 208 cm. Spryt, mijanie rywali, dobre poruszanie się po korcie vs. atomowy serwis i niszczące piłki kończące.
Tak można określić ten mecz, o poprzednich spotkaniach w tym turnieju nie wspomnę, bo i po co? Obaj zawodnicy wygrali bardzo pewnie turniej, Hewitt tylko stracił 1 set w pierwszym meczu turnieju, za to Ivo rozegrał 3 tie-breaki, ale czy kogoś to dziwi?
Najciekawsza statystyka H2H 1:4 i ja w to wchodzę. 3 razy Karlovic wygrał na trawie, obojętnie czy to był rok 2003, 2005 czy 2012 + raz na hardzie w Tokio 2007. Hewitt wygrał tylko raz na French Open po 5 setach.
Moim zdaniem Lleyton czasami ma kłopoty przy swoim serwisie, a to może być śmiertelne zagrożenie przy grze z Karlovicem którego jest piekielnie ciężko przełamać. Do tego ciężko jest mijać taką wieżę która sięga ponad 205 cm, a to raczej zagranie reklamowe Hewitta. Mecz moim zdaniem 40-60% na korzyść Chorwata. Po takim kursie warto zagrać.
Rok temu Hewitt przegrał na tym turnieju w finale z Nicolasem Mahutem.

Wynik: 6:3 (4)6:7 7:6(3)