US Open 2014

Cilic M. - Simon G.
Cilic M. ::: 1,59 ::: Pinnacle ::: 2/10
Cilic M. -2,5 gema ::: 1,93 ::: Pinnacle ::: 1/10

Przeraża mnie tutaj jedynie H2H 0:4 dla Francuza, ale pomimo to ich mecze były zacięte, obaj zawodnicy urywali sobie sety. Chorwat po powrocie z banicji na tenis od federacji za domniemany braku badań, gra na świetnym poziomie. Świetne występy podczas Wimbledonu, French Open, turniejach na hardzie czy hali gdzie ma bilans w tym roku 11-1. Cilica cenię niż Gilesa Simona, któremu co prawda trzeba oddać ukłony po pokonaniu Ferrera, choć Hiszpan popełnił dużo błędów, to mecz był nastawiony na przebijanie. Chorwat ma lepszy serwis niż Ferrer i większy wachlarz umiejętności który miesza w swojej grze. Gilles świetny defensor, ale gram tutaj na Cilica bo już na Wimbledonie pokazał na co go stać w meczu z Djokovicem.

Wynik: 5:7 7:6(3) 6:4 3:6 6:3

Bautista-Agut R. - Federer R.
Bautista-Agut R. +2,5 seta ::: 2,47 ::: Pinnacle ::: 1/10
Bautista-Agut R. ::: 10,25 ::: Pinnacle ::: 1/10

Nie zapominajmy, że Federer ma już swoje lata i pomimo, że gra w tym sezonie na genialnym poziomie, to jednak strata seta tym bardziej na szlemie przeciwko walczącemu Hiszpanowi może się przydarzyć, tak też było z Granollersem. Rok temu mało ktoś się spodziewał, że Federer nie wygra nawet jednego seta z Tommym Robredo z którym wtedy miał H2H 10:0.
Bautista-Agut w tym sezonie gra bardzo dobrze, wygrał dwa turnieje, zaliczył półfinał w Madrycie i Auckland, podczas turnieju Australian Open pokonał Del Potro po 5 setach i urwał set w 4 rundzie Dimitrovowi. Na US Open pomimo 5 setów w 1 rundzie z Haider-Maurerem w reszcie meczów pewnie i bezproblemowo wygrał.

Wynik: 4:6 3:6 2:6