sobota, 6 września 2014

US Open 2014 + Finał WTA

Williams S. - Wozniacki C.
Wozniacki C. +1,5 seta ::: 2,30 ::: Pinnacle ::: 2/10

Chyba każdy potwierdzi, że obie znalazły się w finale 100% zasłużenie. Świetna forma u Caroliny i Sereny. W ostatnich tygodniach na Mastersach to właśnie Woźniacka była jedną z trudniejszych rywalek dla Sereny Williams. Świetnie gra w defensywnie, Karolina mówi w wywiadach, że jest świetnie przygotowana kondycyjnie i czuje się dobrze. Dla Sereny im dłużej ten mecz potrwa tym gorzej.
Dunka polskiego pochodzenia wraca na finał US Open od 2009 roku, gdzie już jako 19 latka przegrała w finale z doświadczoną Kim Clijsters. Serena Williams w 2011 przegrała z Samantą Stosur, w 2012 i 2013 dwa razy straciła set z Azarenką. Po takim kursie warto spróbować zagrać na set.

Wynik: 6:3 6:3

Cilic M. - Federer R.
Powyżej 3,5 setów ::: 1,57 ::: Pinnacle ::: 3/10

Obaj są w świetnej formie, ale H2H 0:5 na korzyść Federera. Oczywiście nie skreślam w tym meczu Cilica, bo to groźny zawodnik. Najbardziej zaskoczył mnie 3 setowym zwycięstwem nad Berdychem, a jego 5 setówka z Francuzem Simonem Gillesem to jeden z najlepszych meczów na tym turnieju, jak i nie w całym sezonie. Cilic mądrze gra, ale Federer w tym roku to klasa sama w sobie. Z Monfilsem obronił 2 MP, a jak znamy życie, to takie sytuacje jeszcze bardziej podbudowują formę i pewność zawodników. Przykładów nie trzeba daleko szukać, patrz Jerzy Janowicz na Winston-Salem i jego dramatyczny mecz z Sousą czy Nick Kyrgios podczas Wimbledonu i jego 9 obronionych match pointów z Gasquetem.

Wynik: 6:3 6:4 6:4