Kukushkin M. ::: 2,41 ::: Pinnacle ::: 2/10
Kukushkin M. +1,5 seta ::: 1,52 ::: Pinnacle ::: 2/10
Kukushkin M. +3 gemy ::: 1,72 ::: Pinnacle ::: 2/10
Powyżej 22 gemy ::: 1,78 ::: Pinnacle ::: 2/10

Wielki finał, prawdopodobnie mało kto spodziewał się takiej pary w finale. Moim zdaniem jest to mecz 50% na 50% szans, a powiem nawet więcej i nie boję się zaryzykować tego stwierdzenia. Reprezentant Kazachstanu jest tutaj małym faworytem meczu! To jest jego turniej, gra od kwalifikacji, życiowa forma, w półfinale rozniósł Leonarda Mayera. Pokonał Juana Martina Del Potro. Dla niego finał ATP nie zdarza się dość często i dlatego liczę z jego strony na 200% zaaganżowania.
Muller mnie dzisiaj zawiódł po całości i nie tylko mnie, bo na pewnych portalach 90% typowało jego zwycięstwo, więc nie jestem sam, ale to żadne pocieszenie po porażce. Nie miał dzisiaj tak dobrej dyspozycji serwisowej, a Troicki zagrał jeden z lepszych meczów. O czym się przekonaliśmy to po dobrym meczu przychodzi ten gorszy. Nadal jestem zdania, że Troicki jeszcze na swój triumf w ATP musi poczekać. Osiągnął tutaj dużo, ale Kukushkin od pierwszego meczu na turnieju gra na genialnym poziomie. Mecz prawdopodobnie będzie zacięty i nikt nie odpuści dlatego stąd takie typy na styku. Większe szanse daje po prostu Kazachowi.
H2H 1:3, ale Troicki wygrywał ponad 5 lat temu, a Kukushkin już go raz odprawił w Australii podczas Australian Open w 2012 roku.

Wynik: 2:6 3:6

ATP Auckland:

Mannarino A. - Vesely J.
Vesely J. ::: 1,64 ::: Pinnacle ::: 3/10
Powyżej 21 gemów ::: 1,59 ::: Pinnacle ::: 3/10

Walka będzie na całego, ale fakty są takie:
Jakich przeciwników miał Francuz? Beznadziejny Delbonis na hardzie, Hiszpan Bautista-Agut skreczował w drugim secie po przegranym secie 6:2, później Falla który również nie był ostatnio w wybornej formie, no i w półfinale... Rocznik 1994 z poza setki rankingowej.
Reprezentant Czech pokonał tutaj samych klasowych przeciwników jak Anderson, Donald Young który od paru sezonów gra w Auckland dość dobrze (przynajmniej się stara o dobry wynik), Gulbis itd.
Młody nieokrzesany, niezwykle ambitny! Należy mu się ten tytuł jak psu buda za to co zrobił w Nowej Zelandii. Liczę na to, że nikt nie odpuści bo obaj dobrze serwują, dlatego wszystko może rozstrzygnąć się w tie-brekach.

Wynik: 3:6 2:6