Australian Open 2015

Ferrer D. - Simon G.
Simon G. ::: 3,41 ::: Pinnacle ::: 1/10
Simon G. +2,5 seta ::: 1,42 ::: Pinnacle ::: 4/10

H2H 5:2, ale 4 mecze Ferrer wygrał na mączce gdzie gra genialnie. Jeszcze jeden raz wygrał na hali w Paryżu, gdzie już od paru sezonów gra tam swój najlepszy tenis, wygrał tam swojego pierwszego Mastersa w życiu w finale z Jerzym Janowiczem. Dwa zwycięstwa na nawierzchni typu hard odniósł Gilles Simon w Cincinnati po 3 setach w 2011 roku oraz roku temu podczas turnieju wielkoszlemowego US Open po 4 setach. Francuz Gilles Simon to niezwykle utalentowany gracz i potrafi myśleć na korcie jak mało kto. Obaj zawodnicy nie mają dobrego serwisu i przede wszystkim skupiają się na wymianach. Tutaj możemy liczyć na długi mecz. Ferrer jak to Ferrer, zawsze waleczny i zostawi serce na korcie, ale Simon Gilles to nie byle kto i już podczas Australian Open udowodnił, że będzie tu niezwykle groźny. Nie stracił seta w turnieju w porównaniu do Hiszpana. Stakhovsky urwał mu set i Thomaz Bellucci, więc o set dla Simona Gillesa nie powinno być trudno, to powinna być kwestia formalności.

Wynik: 6:2 7:5 5:7 7:6(4)