środa, 28 stycznia 2015

Australian Open 2015

Berdych T. - Murray A.
Murray A. ::: 1,76 ::: Pinnacle ::: 3/10

Berdych poprawił swoją grę, jest zakochany, podobno oświadczył się przed turniejem, nie wiem i nie wnikam w to. Dobrze gra, ale jeszcze nie miał na swojej drodze żadnego poważnego przeciwnika. Pokonał Nadal, ok fajnie, ale co z tego skoro Rafa zagrał tragicznie? Nie biorę tego meczu aż tak bardzo pod uwagę. Hiszpan przez 2 dwa sety był zagubiony, masa piłek w siatkę, a drugi serwis przez cały mecz zupełnie nie istniał. Podczas transmisji pokazywano tylko co chwilę statystykę 0% wygranych piłek po drugim podaniu. Murray to jednak klasa sama w sobie, ja już przed turniejem pisałem o tym, że może wygrać ten turniej. Dobry serwis, cierpliwy, mądrze gra, ogólnie on potrafi dostosować poziom gry do przeciwnika. H2H 6:4 na korzyść Berdycha, ale Czech pokonał go 3 razy na mączce gdzie wiemy jak bardzo beznadziejnie gra tam Andy. Spotkali się już raz podczas US Open 2012 i tam górą po 4 setach był Andy. Berdych już w finale Doha pokazał, że psychika momentami go mocno zawodzi, co też dało się zauważyć w 3 secie przeciwko Nadalowi. Andy wie o co tu gra.

Wynik: 7:6(6) 0:6 3:6 5:7