piątek, 16 stycznia 2015

La Liga 2014/2015

Valencia - Almeria
Valencia -1 AH ::: 1,51 ::: Pinnacle ::: 3/10

Valencia jest od dwóch meczy bez zwycięstwa. W La Liga remisowali ostatnio z Celtą Vigo 1:1 na wyjeździe i odpali też z Copa del Rey z Espanyolem gdzie przegrali również na wyjeździe 2:0. Warto dodać, że od 14 minuty grali w osłabieniu, a same bramki dla gospodarzy padły dopiero w końcówce meczu, 79 i 89 minuta.
Pomimo to Valencia jest ostatnio w świetnej formie, wygrywała mecz za mecze, a u siebie są podwójnie groźni. Zresztą już nie raz pisałem, że obiekt Mestalla to twierdza nietoperzy. Tam dopiero w 94 minucie wyszarpała zwycięstwo Barcelona, tam przegrał Real. Za to mecze wyjazdowe nigdy nie były ich mocną stronę.
Po drugiej stronie mamy Almerią która jest tuż nad strefą spadkową i na pewno w tym meczu powalczą, to jednak co by nie mówić, nie ma sensu szukać w każdym meczu niespodzianki. Malagę na wyjeździe pokonali po rzucie karnym w 76 minucie, z Sevillą na własnym terenie dostali 0:2. Czarno to widzę i po takim kursie myślę, że Valencia może tu zrobić nawet 3 bramkową zaliczę.

Wynik: 3:2

Villarreal - Ath Bilbao
Villarreal ::: 1,67 ::: Pinnacle ::: 3/10

Villarreal nie przegrał od 14 spotkań, ostatnią taką porażkę zaliczyli w rozgrywkach Ligi Europejskiej 6 listopada z Zurychem na wyjeździe. Co by nie mówić to żółta łódź podwodna na własnym obiekcie spisuje się świetnie:
1:0 Real Sociedad
3:0 Deportivo La Coruna
3:0 Cadiz
4:0 Real Sociedad
Po drugiej stronie mamy Basków... którzy grają w ostatnim czasie beznadziejnie i nic nie wskazuje na ich przełamanie czy komplet punktów. Przegrali z Celtą u siebie 0:2 z okazji rozgrywek Copa del Rey (co prawda awansowali bo w pierwszym meczu wygrali 2:4), przegrali 1:2 na własnym obiekcie z przedostatnim Elche. W 2015 przegrali też z 16 Deportivo La Coruna, a tuż przed świętami 21 grudnia dostali 1:4 od Atletico Madryt.
Słabo to wszystko wygląda, obrona dziurawa jak szwajcarski. Gospodarze powinni przypieczętować jutro komplet punktów, bo walka o Ligę Mistrzów w lidze hiszpańskiej jest w tym sezonie niezwykle zacięta.