wtorek, 16 czerwca 2015

ATP Londyn

Kyrgios N. - Wawrinka S.
Wawrinka S. ::: 1,65 ::: Pinnacle ::: 2/10

Kyrgios... ok fajny chłopak, 20 lat, być może przed nim wielka kariera, rok temu zasłynął na Wimbledonie dochodząc do ćwierćfinału, ale równie dobrze mógł zakończyć przygodę na II rundzie gdyby Gasquet wykorzystał choć jedną z 9 piłek meczowych. Uważam, że Nickowi jeszcze brak doświadczenia, a przeciwko Wawrince może wyjść to mu po prostu bokiem.
Szwajcar plan na rok 2015 spełnił w 100%, wygrał to co miał wygrać. Teraz cały świat tenisowy będzie przyglądał się uważnie jego grze na trawie. Spojrzałem w przeszłość co zrobił Wawrinka po wygranym Australian Open, czyli długą przerwę, ale nie był to zawodnik który odpada w 1-2 rundzie.
Na trawie wyniki z poprzednich lat całkiem przyzwoite. Obaj świetnie serwują więc tutaj może wszystko rozstrzygnąć się w tie-breakach, ale koniec końców większe szanse w polu i tak ma moim zdaniem Wawrinka. Jakby było tutaj 1,20-1,40 bym tego nie grał.

Wynik: 3:6 4:6

Simon G. - Goffin D.
Simon G. ::: 1,75 ::: Pinnacle ::: 2/10

Simon Gilles to cwany francuski lis który potrafi odnaleźć się na każdej nawierzchni. W tym roku całkiem przyzwoite wyniki, zresztą co by nie mówić to na przestrzeni ostatnich lat jest to niezwykle równy zawodnik który przebija się przez te pierwsze rundy turniejów.
Goffin w Hertogenbosch coś tam pograł, ale oprócz meczu z Mullerem, który tak naprawdę liczy w większości na swój serwis nie miał godnego przeciwnika. Mahut w finale nie dał mu najmniejszych szans w tie-breaku czy drugim secie gdzie ugrał zaledwie jednego gema.

Wynik: (6)6:7 7:5 6:2

Nadal R. - Dolgopolov A.
Dolgopolov A. +1,5 seta ::: 2,13 ::: Pinnacle ::: 1/10
Dolgopolov A. +3,5 gema ::: 2,01 ::: Pinnacle ::: 1/10

W 2014 roku rozegrali dwa zacięte mecze między sobą, H2H 1:1. Ogólnie 5:1 dla Hiszpana, ale teraz "Rafa" jest daleki od swojej normalnej dyspozycji. Wygrał turniej w Stuttgarcie za co mu chwała, ale nie zapominajmy, że trawa to nie jest jego ulubiona nawierzchnia. Korty na początku turnieju nie są jeszcze aż tak wytarte jak pod koniec, a to tylko umniejsza grę Hiszpana. W Niemczech musiał się sporo namęczyć w pierwszych rundach, tutaj może być podobnie.
Ukrainiec to człowiek zagadka, potrafi zagrać genialne mecze jak np. z Djokovicem w Miami by czasami po prostu błaznować na korcie i przegrać mecz w żenującym stylu. Porażka z Kolbą w Sttugarcie jeszcze o niczym nie świadczy, bo Niemiec przed własną publicznością gra świetny tenis, już wczoraj miał BP z Federerem w 3 secie co tylko może świadczyć o jego wysokiej klasie.

Wynik: 3:6 7:6(6) 4:6