piątek, 26 czerwca 2015

ATP Nottingham

Dolgopolov A. - Querrey S.
Dolgopolov A. ::: 1,90 ::: Pinnacle ::: 2/10

H2H 2:1 z lat 2011-2012. Bilans setów 5:2. Dolgopolov to okropnie nieobliczalny zawodnik, ale tutaj gra całkiem przyzwoicie jak na niego. Najbardziej mi imponuje to zwycięstwo nad Lu gdzie obaj Panowie grali naprawdę niezły tenis, ale często też przytrafiały się głupie błędy zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Tajwańczyk był dobrze przygotowany do tego turnieju co zaowocowało grą w półfinale.
Querrey bazuje przede wszystkim na serwisie i tak oto znalazł się w tej fazie turnieju, a równie dobrze Gilles Simon mógł wykorzystać 3 piłki meczowe w drugim secie i zakończyć mecz, lecz stało się inaczej. Nie ma co się więcej produkować, po prostu czuję w kościach, że to Dolgopolov po raz trzeci wyjdzie z tego pojedynku zwycięstwo w meczu przeciwko Querrowi.

Wynik: 6:4 3:6 5:7

Baghdatis M. - Istomin D.
Istomin D. +1,5 seta ::: 1,62 ::: Pinnacle ::: 2/10

H2H 2:1 z lat 2009-2014. We wszystkich meczach urywali sobie po secie i tak szczerze to na to samo liczę dzisiaj. Wynik jaki miałbym grać w ciemno to jednak 2:1 dla "Bagiety". Obaj zawodnicy prezentują się tutaj świetnie i naprawdę trudno wskazać faworyta meczu. Cypryjczyk jeszcze nie stracił nawet seta, ale dzisiaj liczę na to, że w końcu padnie psychicznie w którymś z setów. Istomin ma znacznie lepszy serwis niż np. Bolelli czy Ferrer z którym grał Marcos. Trzeba oddać chwałę Uzbekowi za to co zrobił w tie-breaku w trzecim secie, wytrzymał psychicznie i tak oto gra w półfinale. Przypomnę wszystkim, że Denis nigdy nie wygrał turnieju ATP, może w tym roku stanie się to pierwszy raz bo widać u niego super formę.