ATP Hamburg

ATP Hamburg:

Zverev A. - Robredo T.
Zverev A. +1,5 seta ::: 1,65 ::: Pinnacle ::: 2/3

Grali ze sobą dosłownie kilka dni temu w Bastad gdzie do finału doszedł Robredo. Wygrał w dwóch pewnych setach Hiszpan, ale teraz liczę na delikatnie inny scenariusz z dwóch prostych powodów. Jest to turniej rozgrywany w Niemczech, więc to w jakimś stopniu bardziej przemawia za młodym Zverevem. Drugi fakt jest taki, że Robredo w finale miał zabandażowaną łydkę - być może chciał tylko wybić z rytmu Paire, ale z drugiej strony on przecież niedawno wrócił po kontuzji, więc uraz jest jak najbardziej prawdopodobny.

Wynik: 7:6(3) 4:6 2:6

Monaco J. - Gulbis E.
Monaco J. ::: 1,60 ::: Pinnacle ::: 2/3

H2H 4:2 z lat 2007-2015. Większość ich meczów była zacięta, tym razem liczę na podobny scenariusz (możliwe 3 sety). To jednak koniec końców większe szanse w tym spotkaniu daję Juanowi który Hamburg i mączkę dobrze wspomina. O Gulbisie w tym sezonie tak naprawdę nie można nic dobrego napisać. Porażka goni porażkę, zwycięstwa nad dużo niżej notowanymi przeciwnikami. Monaco gra w kratkę i zawsze w każdej chwili może odpalić robiąc dobry wynik. Tak ma wielu 30 latków.

Wynik: 6:3 (5)6:7 6:3

Seppi A. - Klizan M.
Klizan M. ::: 1,80 ::: Pinnacle ::: 2/3

H2H 2:0 z lat 2010-2012 czyli dość dawno. Klizanowi do końca nie ufam bo jest to niezwykle nieobliczalny zawodnik, który potrafi zagrać genialnie, jak i totalną kichę. W Umag zaliczył jedno zwycięstwo nad Carreno-Bustą po czym odpadł gładko z Haider-Maurerem.
Typ jest bardziej przeciwko Seppiemu, bo Włoch rozegrał w tym roku całe 3 mecze na mączce, które wszystkie bardzo gładko przerwał. Jeszcze na początku sezonu był w świetnej formie, to teraz jest to cień zawodnika z przed paru miesięcy.

Wynik: 6:2 6:4

Rosol L. - Bolelli S.
Bolelli S. ::: 1,47 ::: Pinnacle ::: 3/3

H2H 0:1 z 2015 roku, wynik 3:6 1:6. Włoch był wtedy w bardzo dobrej formie, ale on w porównaniu z Seppim gra dość równo. Ostatnio zatrzymywali go zawodnicy ze ścisłej czołówki na turniejach. O Rosole pisałem już ostatnio podczas meczu z Dzumhurem. Lukas niedawno się ożenił, "sodówa" w głowie zapewne jeszcze jest. Wynik 6:3 6:0 z Umag mówi nam wszystko. Brak totalnego przygotowania do gry.

Wynik: (3)6:7 (6)6:7

Fognini F. - Chardy J.
Fognini F. ::: 1,54 ::: Pinnacle ::: 2/3

H2H 4:0 z lat 2006-2014. Fognini jak już pisałem w tym okresie od bodajże 2 sezonów gra świetnie w tym maratonie na mączce w Europie. Kiedyś zrobił 3 finały pod rząd z czego aż 2 wygrał. W Umag przegrał mecz na styku z Sousą który doszedł do samego finału będąc w życiowej formie.
Chardy gra w kratkę, ja już o nim mam wyrobione własne zdanie. Typowy zawodnik który odpala z formą na 2-4 turnieje w sezonie i to by było na tyle.

Wynik: 6:3 (5)6:7 6:4