piątek, 3 lipca 2015

Wimbledon 2015

Dimitrov G. - Gasquet R.
Gasquet R. ::: 2,26 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 0:4 z lat 2011-2013. Bułgar wygrał tylko dwa sety z Francuzem, chociaż warto podkreślić, że ani razu nie grali jeszcze na trawie. Obok kursu 2,25 na Gasqueta po prostu nie mogę przejść obojętnie. Moim zdaniem to on powinien być w tym meczu w roli faworyta. W tym roku po przerwie spowodowaną kontuzją w Indian Wells, później wrócił na korty i od razu na dzień dobry wygrał turniej w Estoril. W następnych turniejach zatrzymywali go gracze ze ścisłego topu jak Berdych czy Ferrer, a na French Open światowy numer jeden Novak Djokovic. Na Wimbledonie co prawda nie miał jeszcze klasowego przeciwnika, ale swoich przeciwników zmasakrował wygrywając dwa mecze bez najmniejszych problemów. Bilans w całej karierze na trawie 56/26 co robi wrażenie.
Dimitrov w tym sezonie co już podkreślam tysięczny raz zawodzi, nie jest to na razie żaden poważny przeciwnik dla ścisłego topu. Taki zawodnik ooo po prostu, jak ma dzień to może powalczyć, ale w 2015 roku bez większych sukcesów. Ni jak ma się to do miana bycia drugim Rogerem Federerem. Steve Jonhson nie wygrał seta, Dimitrov świetnie serwował, ale nie oszukujmy się, Richard Gasquet to zawodnik o jakieś 1-2 klasy wyżej dlatego też na niego stawiam. Nie zdziwi mnie tutaj 5 setów.

Wynik: 3:6 4:6 4:6