sobota, 4 lipca 2015

Wimbledon 2015

Monfils G. - Simon G.
Simon G. ::: 1,99 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 1:5 z lat 2009-2015. Ten bilans świadczy tylko o jednym, że Simon Gilles ma po prostu większe umiejętności tenisowe niż Monfils. Oczywiście nie grali jeszcze nigdy ze sobą na trawie, prawdopodobnie będzie to przynajmniej 4 setowe spotkanie, o ile nie 5 (jak kiedyś podczas Australian Open w 2013 roku gdzie obaj zmagali się z kontuzją, a raz doszło nawet do wymiany na 70 odbitych piłek w tym meczu). To jednak koniec końców stawiam tutaj na Gillesa. Ma okropnie duże ambicje, nie raz zasłynął z długich morderczych meczów, a to świadczy tylko dobrze o jego woli walce.
Przed turniejem zagrał kilka dobrych turniejów na trawie. Widać, że jest w formie. W Queen's Club półfinał i mecz z finalistą Andersonem, porażka po 3 setach i nie wiem czy tam nie miał nawet piłek meczowych. Podobnie było w Nottingham gdzie doszedł do ćwierćfinału i poległ z Querreyem finalistą, po 3 setach. Tam również z tego co pamiętam miał match ballse.
Monfils na trawie kompletnie mi się nie widzi, dla mnie to jest typowy defensor, jedynie zagrożenie budzi na serwisie. W Halle skreczował w ćwierćfinale z Seppim.

Wynik: 6:3 3:6 (6)6:7 6:2 2:6

1 komentarz:

  1. Lepsza skuteczność darmowych typów niż płatnych :)

    OdpowiedzUsuń