Fognini F. - Novak D.
Novak D. +1,5 seta ::: 3,75 ::: Pinnacle ::: 0.5/3
Dokładny wynik 2:1 Fognini F. ::: 6,00 ::: Bet365 ::: 0.25/3
Novak D. ::: 10,16 ::: Pinnacle ::: 0.25/3

Kurs na dokładny wynik 2:0 w Bet365 wynosi 1,12 co jest śmiechem na sali. Przekładając to na matematykę to Fabio musiałby wygrać 41,6(6) razy, aby pokryć zysk z jednego DW 2:1 po kursie 6,00. Różnica dość znacząca.
Odnośnie Włocha to każdy kto choć trochę interesuje się tenisem ten go zna od strony mentalnej. Wielki wulkan emocji, potrafi obrażać się na korcie, krzyczeć do siebie, a ostatnio nawet w finałowym meczu z Nadalem gdzie łamali się jak w WTA zaczął irytować go przeciwnik - rzucał do niego jakieś słowa, że mu przeszkadza. Ogólnie na mączce Włoch w tym okresie gra genialnie, w normalnych okolicznościach powinien zmieść z kortu Novaka. W dzisiejszych czasach czystość sportu odchodzi do lamusa, dla przypomnienia kiedyś światowy numer jeden Djokovic prowadząc 6:0 2:0 z Samem Querreyem przegrał po prostu mecz na Mastersie w Paryżu, po czym ledwo tydzień później bodajże wygrał cały turniej Masters WTF 1500 w Londynie.
O Włochy można napisać jeszcze to:
- Przegrany finał w Rio z Ferrerem
- Kilka dni później porażka z Carloem Berlocqu w Buenos Aires 6:3 6:0
Kitzbuhel to mały turniej w Austrii, Dennis Novak to gospodarz, 21 lat, pokonał Bedene po 3 setach, młody groźny, ambitny, dostał dziką kartę i może powalczyć. Set w jego zasięgu jest na wyciągnięcie ręki. Wszystko zależy od postawy Fabio która jest niczym wulkan emocji, raz jest, a raz jej nie ma. W następnej rundzie czeka solidny "Kolba" lub Giraldo, później prawdopodobnie Thiem, więc rywale dość mocni, a przecież zaraz trzeba lecieć do Stanów Zjednoczonych na Mastersy. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w Austrii siedzibę ma bukmacher Bet-at-home. A rok temu w Hamburgu przegrał w pierwszej rundzie z Krajinovicem 6:4 6:0, tydzień później półfinał w Umag.

Wynik: 6:1 6:2