czwartek, 24 września 2015

ATP St. Petersburg 2015

Janowicz J. - Pouille L.
Pouille L. +1,5 seta ::: 1,91 ::: Pinnacle ::: 1/3

Pouille ma dopiero 21 lat więc tak naprawdę cała tenisowa kariera stoi przed nim otworem, powoli się rozkręca ten młody chłopak z Francji pnąc się w rankingowej drabince coraz to wyżej. Na Wimbledonie urwał set Andersonowi, później zaliczył półfinał w Poznaniu i Hamburgu, tutaj w Rosji zaliczył bardzo zacięty mecz z Berankisem. To zwycięstwo na pewno mocno go podbudowało.
Janowicz jak to Janowicz, gorąca głowa, nigdy nie wiadomo w jakiej jest formie i jaki będzie miał dzień. Wstanie lewą nogą to przegra, wstanie prawą to wygra. Niezwykle niestabilnie psychicznie zawodnik, strata seta w jego wykonaniu to nic nadzwyczajnego. Pokonał Paire w pierwszej rundzie który skreczował w 2 secie przy stanie 3:0 dla Polaka.

Wynik: (8)6:7 (1)6:7

Berdych T. - Bolelli S.
Bolelli S. +1,5 seta ::: 2,84 ::: Pinnacle ::: 0,5/3
Bolelli S. ::: 5,98 ::: Pinnacle ::: 0,5/3

H2H 4:2 z lat 2007-2015. Obaj się znają doskonale, są z tego samego rocznika, a ja jak znam życie i tenis to jeżeli na przeciw siebie staje dwóch rówieśników to często jeden drugiemu chce udowodnić, że jest najlepszy, gra swój najlepszy tenis. Tak oto tym sposobem ich mecze bardzo często były zacięte, nawet w tym roku padły 3 sety na turnieju w Dubaju. Po drugie Berdych jakoś przygasł po dobrym początku sezonu, później zaliczył wiele dziwnych porażek, chociażby na US Open Series. Z drugiej strony jest to niezwykle równy i solidny tenisista, który od dobrych kilku sezonów kręci się w okolicach top 5. Bolelli tak samo w roku 2015 jeszcze chyba ani razu mnie nie zawiódł, jest niezwykle regularny i jak już pisałem wcześniej, wygrywa z tymi co ma wygrać, a przegrywa z tymi co bukmacherzy skazują go na porażkę, to jednak tutaj robię odstępstwo od tej reguły. Przeszedł 1 rundę, pokonał gospodarza i gra dalej, a Berdych? Niekiedy zalicza dziwne wtopy po wysokich kursach.