wtorek, 23 lutego 2016

ATP Acapulco

Dzumhur D. - Thiem D.
Dzumhur D. +1,5 seta ::: 2,43 ::: 1/3

Po takim kursie myślę, że warto spróbować. Dzumhur od jakiegoś czasu gra fajny ofensywny tenis i w meczach walczy do upadłego. Widziałem go w meczu z "Kolbą" (jednoręczny backhand) w Sofii - urwał mu seta, ostatnio w Delray Beach to samo, prawie pokonał Dimitrova (jednoręczny backhand).
Myślę, że z Thiemem (jednoręczny backhand) ma na seta spore szanse bo gdzie jak gdzie to Austriak na hardzie gra chyba zdecydowanie gorzej niż na mączce, chociaż aż tak źle to też nie. Do tego jest młody, ostatnio wygrał turniej w Buenos Aires, sporo grał i należy mu się zasłużony być może jakiś dłuższy odpoczynek przed dwoma zbliżającymi Mastersami w Indian Wells i Miami gdzie rok temu zrobił bardzo dobry wynik, a wszystko przez to, że trenował pod okiem samego Rogera Federera. Jego wynik z Rio 6:1 6:4 z Pellą mówi sam za siebie, że zabrakło paliwa i ostatecznie sromotnie przegrał. Pierwsza runda, przeciwnik niskich lotów więc zaangażowanie powinno być z jego strony o wiele mniejsze niż w przypadku meczów np. z Nadalem, Ferrerem, Almagro których pokonał ostatnio na mączce.

Wynik: (3)6:7 3:6