poniedziałek, 8 lutego 2016

ATP Rotterdam

Mahut N. - Gabashvili T.
Gabashvili T. +2 gemy ::: 1,82 ::: 1/3

H2H 1:3 z lat 2007-2014. Ostatnie trzy bezpośrednie starcia wygrał "Gaba" i to bez straty seta. Mahut oczywiście w grze na hali czuje się świetnie, jednak ma już swoje 34 lata na karku, a jego poziom zjechał na Challengery. Z jego wynikami z roku na rok jest coraz gorzej i jedynie chyba w Hertogenbosch gra niczym jakiś dwudziestoletni młodziak. Francuz co prawda gra tutaj od kwalifikacji, wygrał już 2 mecze, jednak z Pouille wymęczył dwa tie-breaki na swoją korzyść. W Montpellier przegrał w gładkich dwóch setach ze Struffem z którym zawsze ciężko mu się grało, na podobny scenariusz liczę w meczu z Gabashvilim.
Rosjanin w Doha odpadł z sensacją turnieju Ukraińcem Marchenko, później w Sydney zaliczył półfinał turnieju i urwał set zwycięzcy Troickiemu. Na AO powalczył w 4 setach z Seppim broniącym 4 rundy z przed roku. Myślę, że Gabashivili ma tym meczu realne szanse na końcowe zwycięstwo, to taki dziwny zawodnik który rok temu pokonał przykładowo Murraya na turnieju w Waszyngtonie.

Wynik: 6:4 7:6(4)