czwartek, 11 lutego 2016

ATP Rotterdam

Mahut N. - Troicki V.
Mahut N. +1,5 seta ::: 1,70 ::: 2/3

H2H 0:2 z lat 2011-2016. W obu przypadkach grali w Australii i w obu Mahut urwał seta. Teraz gramy na hali gdzie moim zdaniem szanse Francuza jeszcze bardziej rosną. To już nie młody nieokrzesany Chung który nieźle powalczył w 1 secie z Troickim, a doświadczony grubo po 30 Nicolas Mahut, specjalista w ostatnim czasie od kortów szybkich, a w szczególności trawiastych, do tego świetny deblista.
Nicolas gra tutaj z całkiem niezłym rezultatem, łącznie z kwalifikacjami zaliczył już 4 zwycięstwa. Podziw budzi pokonanie Chardiego i Gabashviliego z którymi zawsze ciężko mu się grało. Troicki za to zaliczył finał w Sofii, a tutaj również całkiem nieźle sobie radzi. Jednak jego głowy na pewno nie można zaliczyć do mocnych, a po drugie już na tym turnieju w pierwszym meczu stracił set z Kuznestovem. Teraz poziom przeciwnika wyższy o jakiś 1-2 poziomy. Wynik jednak jaki grałbym w ciemno to 1:2 dla Serba.

Wynik: 6:2 6:1