niedziela, 13 marca 2016

ATP Indian Wells Masters 1000

Dimitrov G. - Zverev A.
Zverev A. +1,5 seta ::: 1,71 ::: 1/3

H2H 1:0 z 2014 roku, wtedy młody Niemiec miał jakieś 16 lat, a potrafił urwać pierwszego seta starszemu Bułgarowi na turnieju w szwajcarskiej Bazylei. Zverev jak już wiecie jest w ostatnim czasie w genialnej formie. Ten bodajże 18 letni Niemiec od kilku tygodni robi furorę swoimi wynikami. Na pewno stać go nawet na zwycięstwo w tym meczu i zapewne każdego fana tenisa śledzącego męskie rozgrywki by to jakoś specjalnie nie zdziwiło. Zverev już prawie pokonał Berdycha na Davis Cupie, ale ostatecznie przegrał po 5 setach. Jeżeli Alexander tak będzie grał do końca sezonu to spokojnie wskoczy do top 20, a kto wie czy nawet nie osiągnie czegoś znacznie więcej. Na razie z wróżeniem przyszłości się wstrzymajmy.
Dimitrov jak zwykle gra na swoim średnim poziomie. Wystarczyło, że w ostatnich tygodniach przeciwko niemu postawił się jakiś gracz będący w dobrej formie (np. Thiem czy Ram) i już Bułgar przegrywał mecz. Do tego wydaje mi się, że Grigor często traci sety, rok temu na Mastersach w Indian Wells i Miami pożegnał się już w drugiej rundzie turnieju.

Wynik: 4:6 6:3 5:7