Djokovic N. - Nadal R.
Djokovic N. -1,5 seta ::: 1,59 ::: 2/3
Poniżej 21 gemów ::: 1,93 ::: 1/3
Djokovic N. -4 gemy ::: 1,60 ::: 1/3

H2H 24:23 z lat 2006-2016 czyli Panowie grają ze sobą już ponad dobrą dekadę. Fakty są natomiast takie, że po przegranym 3:1 przez Serba finale US Open 2013 tylko w dwóch meczach i to jeszcze na mączce Hiszpan zdołał ugrać seta. Raz taka sytuacja miała w Rzymie 2014 roku gdzie Novak wygrał ostatecznie 2:1, a drugi raz kilka tygodni później podczas finału French Open 3:1 gdzie "Rafa" zdobył kolejny tytuł na swojej ulubionej nawierzchni i turnieju. W pozostałych 6 spotkaniach na hardzie linia gemów nie przekroczyła nawet 19,5 gemów, a finał z tego roku w Doha na samym początku sezonu był podsumowaniem ich ostatnich spotkań - Nadal w tym meczu wygrał zaledwie 3 gemy.
Wróćmy jeszcze do meczu Nadala z Nishikorim. Tam Japończyk w pierwszym secie mógł tak naprawdę wyjść na podwójne przełamanie i prawdopodobnie wygrać seta, jednak nie wykorzystał tej okazji po czym załamał się mentalnie. Jeżeli chodzi o właśnie "głowę" w tenisie to świetny przykład mieliśmy w ostatnich meczach Bautisty-Aguta np. w Rotterdamie gdzie nie wykorzystał 5 piłek meczowych z Klizanem, kolejnego seta przegrał później do 0. Kolejna podobna sytuacja miała miejsce w Dubaju, gdzie Cypryjczyk podrzucał 4 razy piłkę pod rząd co mocno zirytowała Hiszpana. Wcześniej był osobą która dominowała w tym meczu, jednak po tej sytuacji facet kompletnie się załamał psychicznie i drugiego seta przegrał do zera. To tylko potwierdza jak pojedyncze sytuacje na korcie mają duży wpływ na dalszy przebieg meczu.
"Rafa" miał 90% trafionych piłek po 1 serwisie, jednak teraz uważam, że ta sztuka już mu się nie uda. Djokovic od kilku dobrych lat wie jak grać z Hiszpanem, a jego porażka w tym meczu byłaby na pewno dużą niespodzianką.

Wynik: 7:6(5) 6:2