wtorek, 29 marca 2016

ATP Miami 2016 Masters 1000

Dzumhur D. - Kukushkin M.

Dzumhur D. +1,5 seta ::: 1,83 ::: 2/3

H2H 0:1 z 2013 roku podczas Challengera na mączce, padły wtedy 3 seta. Teraz gramy na Mastersie, a obaj Panowie niezbyt często grają o tak dużą stawkę czyli 4 rundę. Dzumhur od jakiegoś czasu gra bardzo ambitnie na korcie, walczy w swoich meczach. Rzadko kiedy tak naprawdę przegrywa mecze nie wygrywając seta. W Miami ma na rozkładzie już Nadala i Mayera więc te wyniki robią dobre wrażenie.
Kukushkin co prawda gra tutaj od kwalifikacji, łącznie ma już na koncie 4 zwycięstwa to jednak nie robią dużego wrażenia. Jego przeciwnicy nie byli najwyższych lotów. Kukushkin to na pewno nie jest zawodnik ze ścisłej czołówki i faworyzowanie go aż tak bardzo jest błędne w moim odczuciu. Bellucci urwał mu seta i podobnie jak Nadal z Dzumhurem musiał skreczować w trzecim secie.

Wynik: 4:6 6:1 6:2