piątek, 1 kwietnia 2016

ATP Miami 2016

Djokovic N. - Goffin D.

Poniżej 20 gemów ::: 1,78 ::: 1/3

H2H 3:0 z lat 2013-2015, rok temu w Cincinnati Djokovic nawet stracił seta z Belgiem, ale 2 lata wcześniej na tym samym turnieju Goffin wygrał zaledwie 2 gemy. Co prawda David jest ostatnio w świetnej formie, zaliczył już kolejny półfinał turnieju Masters 1000 po Indian Wells, ale no właśnie...
Na jego drodze do finału stanie Serb, światowy numer jeden, bezapelacyjny geniusz tenisa. Ostatnio stracił set sensacyjnie z Bjorn Fratangelo w 2 rundzie Indian Wells, od tego czasu nawet Nadal mając setową piłkę nie dał rady. Polecam wszystkim obejrzeć sobie skrót meczu Djokovica z Thiemem. Młody Austriak miały z dobre 15 BP z czego tylko jeden wykorzystany. Zagrał bez kompleksów i nadal to było za mało na Novaka, mecz stał na świetnym poziomie.
Goffin ma moim zdaniem taki problem, że jak źle wejdzie w mecz to idzie już nie po jego myśli do końca meczu. Do dziś mam jego mecz z Murrayem podczas 3 rundy turnieju w Paryżu z przed roku gdzie Belg wygrał zaledwie 1 gema. Goffin grał też w tym roku z Berdychem z Marsylii, wynik 6:3 6:4, z Federerem na Australian Open 6:2 6:1 6:4. Myślę, że z Djokovicem będzie podobnie i #1 zamknie ten mecz szybko w dwóch pewnych setach.

Wynik: 7:6(5) 6:4