ATP Monte-Carlo 2016

Raonic M. - Murray A.

Raonic M. +1,5 seta ::: 1,81 ::: 1/3

Raonic M. ::: 3,23 ::: 0,5/3

H2H 3:4 z lat 2012-2016. Dwa razy grali na mączce, raz w 2012 roku podczas ćwierćfinału ATP Barcelony w dwóch setach wygrał Milos, oraz drugi raz rok temu w Madrycie gdzie Murray miał genialną formę i wygrał swój pierwszy turniej Masters na tej nawierzchni demolując w finale samego Nadala.
Spotkali się też panowie podczas tegorocznego Australian Open i po 3 setach prowadził 2:1 Milos, ale później zaczęły łapać go różne skurcze i tak oto tym sposobem przegrał dopiero po 5 setach. Tutaj w Monte-Carlo moim zdaniem miał o wiele trudniejszych przeciwników niż Murray. Kanadyjczyk pokonał świetnie grającego na mączce Cuevasa który wygrał w tym roku już dwa turnieje ATP, oraz Dzumhura który grał tutaj z życiowa formą, oba mecze były na styku.
Murray moim zdaniem nie gra tak świetnie jak rok temu na mączce, ale wygrywa swoje mecze. Trudno innego wyniku zresztą spodziewać się po rankingowej #2. Z drugiej strony stracił set z Herbertem i o mały włos, a wyleciałby z turnieju przeciwko Paire. Francuz się zagotował w 2 secie i ostatecznie przegrał mecz w 3.
Naprawdę dziwne są te kursy, Milos zrobił w tym roku olbrzymi progres o czym już Wam nie raz pisałem. Wygrany turniej na początku sezonu i pokonanie Federera, półfinał AO, finał Indian Wells, półfinał Miami i tutaj w Monte-Carlo już zaszedł daleko. Handicapu gemowego nie tykam chociaż nie wykluczam, że mogą paść tutaj tie-breaki, a tam często jest loteria.

Wynik: 2:6 0:6