niedziela, 12 czerwca 2016

ATP Stuttgart 2016

Thiem D. - Kohlschreiber P.

Kohlschreiber P. -1 gem ::: 1,74 ::: 1/3

H2H 0:2 z lat 2015-2016. Oba mecze były rozgrywane na nawierzchni ziemnej czyli ulubionej Thiema i oba były w dość poważnych fazach turnieju, bo raz rok temu grali w półfianel ze sobą w austriackim Kizbuhel który wygrał Niemiec, a raz ostatnio w Monachium gdzie padły 2 tie-breaki w 3 setach, był to mega zacięty mecz.
Młody Austriak już chyba dość tradycyjnie traci sety w prawie każdym spotkaniu, a wczoraj o mały włos, a skompromitowałby się prowadząc 5:0 w drugim secie doprowadził do dwóch piłek meczowych dla Federera. Jednak w 3 secie pokazał klasę i pewność w grze, choć nie da się ukryć faktu, że Roger w tym roku boryka się z wieloma problemami i wcale taki mocny nie jest.
"Kolba" za to w tym turnieju gra bez zarzutu od początku, nie stracił jeszcze seta, ani nie rozegrał tie-breaku, a pokonanie JMDP z którym miał H2H 1:6 czy Stepanka H2H 1:7 musi budzić respekt u każdego fana tenisa. Wygląda na to, że Niemiec sięgnie dzisiaj po drugi tytuł ATP w tym roku.

Wynik: (2)6:7 6:4 6:4