czwartek, 14 lipca 2016

ATP Hamburg 2016

Robert S. - Cervantes I.

Cervantes I. -2 gemy ::: 1,85 ::: 1/3

H2H 1:0 z 2015 roku podczas kwalifikacji w Casablance, padły 3 sety z dwoma tie-brekami, wygrana zapewne była sprawą losową, jednak w ciągu roku wiele się zmieniło w mojej opinii. Cervantes przeskoczył o jakieś 150 miejsc w rankingu, a nawet więcej, zrobił niesamowity progres, gra sezon życia, z poziomu Challenger wskoczył na ATP, bilans 9-11.
W pierwszej rundzie pokonał sensacyjnie Zvereva, 9 asów, 49% wygranych piłek po returnie, choć młody Niemiec zagrał aż 7 podwójnych. Zresztą Cervantes już na French Open fajnie wyglądał, urwał set Thiemowi itd.
Panów dzieli 10 lat różnicy, ale tylko 1 miejsce w rankingu. Tak szczerze to Robert mnie nie przekonuje, Mayer w 1 secie pokpił sprawę ze stanu 5:3 przegrał spotkanie w dwóch setach, do tego zagrali obaj po 2 podwójnych. Martwić mogą jedynie spadki kursów na Hiszpana.

Wynik: 7:5 4:6 6:1