środa, 20 lipca 2016

ATP Kitzbuhel 2016

Thiem D. - Melzer J.

Powyżej 19 gemów ::: 1,84 ::: 1/3

H2H 1:0 z 2014 roku podczas tego turnieju, padł wynik 7:5 6:3. Ja tak szczerze nie zdziwię się jak Melzer urwie tutaj seta. W mojej opinii Thiem to zawodnik który niezwykle często traci sety. Gra u siebie, jest murowanym wielkim faworytem, presja olbrzymia, do tego nic nie grał od czasu Wimbledonu. Wiadomo, że jest genialny, według tam jakiejś statystyki ma najwięcej zwycięstw w tym sezonie, więcej niż nawet Djokovic. Thiem przytula te triumfy ATP jakby było to dla nieco codziennością, ale...
Melzer po prawie roku bez gry wrócił niedawno na korty i coś tam gra, w 1 rundzie pokonał jako "underdog" Taro Daniela, a to już jest jakiś wynik i zapoznanie się z kortami. Kiedyś Jurgen to był naprawdę solidny zawodnik, ale wiek robi swoje. Do tego też jest reprezentantem gospodarzy i jakoś wątpię w to by Thiem tutaj piłował wysoką przewagę z powodu szacunku do rodaka. Jest to mecz dnia dla kibiców najlepiej jakby padły tutaj 3 sety, kto lubi ryzyko niech gra 2:1, lub opcję +1,5 seta.

Wynik: 3:6 5:7