czwartek, 28 lipca 2016

ATP Toronto Masters 1000

Monfils G. - Goffin D.

Monfils G.  ::: 1,88 ::: 1/3

H2H 1:0 z 2013 roku podczas półfinału Challengera, to dość dziwne bo obaj są graczami ze ścisłego topu ATP. Monfils od kilku tygodni gra niesamowity tenis, o czym świadczy chociażby wygrany turniej w Waszyngtonie. Widać, że Gael chce odrobić punkty z powodu tych wcześniejszych przerw (między innymi nie było go na Roland Garrosie). Do tego dwa pewne zwycięstwa w tym turnieju budzą podziw.
Goffin niby gra najlepszy sezon, ale jak będzie w drugiej połowie sezonu? Śmiem mocno wątpić w jego genialna formą, niedługo co prawda wszystko się okaże, ale nie do końca mu ufam. Z drugiej strony bardziej cenię umiejętności Gaela niż Goffina, tylko z "murzynkiem" jest taki problem, że musi mu się chcieć, a patrząc na jego wyniki w ostatnim czasie, można stwierdzić, że "chce mu się".

Wynik: 7:6(5) 2:6 6:4