czwartek, 22 września 2016

ATP Metz

Simon G. - Garcia-Lopez G.

Garcia-Lopez G. +1,5 seta ::: 1,84 ::: 1/3

H2H 5:0, ale GGL nie raz urwał seta Simonowi, a dokładnie to 3 meczach. Simon ostatnio prezentował tragiczną formę, być może w grze u siebie to się zmieni, w końcu Francuz z francuskimi turniejami halowymi ma wiele dobrych wspomnień. Rok temu zagrał tutaj nawet w finale i po 3 setach przegrał ze swoim rodakiem Tsongą. Dla Gillesa to będzie 1 mecz po US Open.
GGL również jest meeega daleki od znakomitego sezonu 2015, gdzie grał świetnie co owocowało wygranymi turniejami ATP. Jednak teraz jest dość kiepsko z jego grą, co nie znaczy jeszcze, że gra jakoś tragicznie. Hiszpan to na pewno spory walczak, jak to mawiają hiszpański temperament. Na US Open powalczył w 5 setach z Bautistą-Agutem, więc jest teraz spokojnie wygrać seta. Do tego w 1 rundzie w 3 setach pokonał nieobliczalnego Dzumhura. Nie zdziwię się jak Simon kolejny raz przegra mecz.

Wynik: (5)6:7 6:3 6:4