ATP Metz

Benneteau J. - Pouille L.

Mahut N. - Goffin D.

Benneteau J. +1,5 seta, Mahut N. +1,5 seta ::: 2,49 ::: 0,5/3

H2H 1:1 z lat 2013-2016. Grali już w tym roku ze sobą na French Open, padły 4 sety. Mecz z cyklu młodość kontra doświadczenie. Benneteau jak na razie w Metz gra świetnie, bardzo pewne zwycięstwa nad Halysem i Brownem wzbudzają respekt. Do tego przecież on na hali grał od zawsze dość dobrze. Z ciekawostek można napisać, że przegrał 10 finałów ATP i żadnego nie wygrał.
Pouille jeszcze młokos, bardzo dobre występy przeplata tymi gorszymi. Jak większość młodzików często jeszcze traci sety. Moim zdaniem o 13-lat młodszy Lucas tego nie wygra w 2 setach, a kto wie czy nie zobaczymy tutaj nawet niespodzianki. Raczej taki mecz z Benneteau jak z Nadalem na US Open mu się nie przytrafi.

H2H 1:1 z lat 2012-2015. Francuzi na hali u siebie potrafią grać, Mahut już w tym roku raz był w półfinale Rotterdamu 500, gdzie miał bodajże nawet piłki meczowe. Tutaj w Metz jak na razie wygrał bardzo pewnie 2 mecze. Na US Open urwał set Nishikoriemu więc nie jest z nim źle w wieku 34 lat.
Goffin w ostatnim czasie niczym mnie pozytywnym nie zaskoczył. Na US Open Series bardzo słaby rezultat osiągnął. Tutaj w 1 rundzie pokonał Struffa, ale to zupełnie inny poziom zawodnika niż Mahut na hali. Liczę na zacięty mecz z przynajmniej jednym setem dla Nicolasa.

Wynik I: (2)6:7 6:4 3:6

Wynik II: 3:6 7:6(6) 4:6