US Open 2016

Pouille L. - Monfils G.
Nishikori K. - Murray A.

Pouille L. +2,5 seta, Murray A. ::: 1,99 ::: 1/3

H2H 0:1 z 2016 roku, podczas turnieju Australian Open, padło 5 setów. Lucas tam nawet już prowadził 2:0 w setach, ale ostatecznie przegrał. Co tu dużo pisać o tym typie, dwóch Francuzów, 22 latek vs. 30 latek, obaj są w świetnej formie. Pouille pokonał po 5 setach solidnego Bautiste-Aguta i sensacyjnie Rafaela Nadala. Gość gra turniej życia, a w pseudo mediach można usłyszeć, że "Anonim pokonał Rafę", tylko ten anonim jest teraz na 25 miejscu w rankingu ATP.

Gael od powrotu na korty US Open Series, wygrał 500 turniej w Waszyngtonie, zaliczył półfinał Mastersa w Kanadzie i otarł się również o półfinał (miał meczowe w ćwierćfinale z Nishikorim kolejny raz) w Rio na Igrzyskach Olimpijskich. Jest w formie, a tutaj w Nowym Jorku nie stracił jeszcze seta.

Murraya dokładam z prostego powodu, #2 rankingu, H2H 7:1, grali ostatnio w Rio, Kei ugrał całe 5 gemów. Zresztą on już raz wygrał US Open w 2012 roku więc kto wie i czy tym razem tak będzie, zobaczymy.

Wynik I: 4:6 3:6 3:6
Wynik II: 1:6 6:4 4:6 6:1 7:5