poniedziałek, 3 października 2016

ATP Pekin 2016

Troicki V. - Fognini F.

Fognini F. ::: 2,26 ::: 0,5/3

Włoch po Wimbledonie wygrał turniej w Umag na mączce, później powalczył z będącym wtedy w dobrej formie Donaldsonem, na Igrzyskach Olimpijskich Fabio potrafił urwać set nawet dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu Murrayowi. Na US Open 5 setów z Gabashvilim i 5 setów z Ferrerem, tam nawet prowadził już 1:2 w setach. W Shenzhen szybko odpadł, ale grał z Mischą Zverevem z którym ciężko mu się od zawsze grało, między innymi przegrał 3 razy. Teraz czas na większy turniej i w końcu jakiś lepszy wynik. Obu Panów dzieli zaledwie rok, więc można spodziewać się zaciętego meczu.

H2H 2:3, raz w Barcelonie w tym roku wygrał na mączce Fabio oddając zaledwie 5 gemów. Obaj mają zdrowo pod kopułą, jednak Troickiemu nie można ufać że on ciągle będzie grał na wysokim poziomie, a ostatnio zaliczył półfinał w Chengdu. Pamiętam jak bodajże wygrał turniej w Sydney, a później notował same porażki. Victor nie raz potrafił totalnie olać mecze (zresztą Fabio nie jest lepszy), ale ostatnio sporo pograł, a w następnym tygodniu mamy Masters 1000 w Szanghaju. W następnej rundzie czeka już Ferrer więc powinno być ciekawie.

Wynik: 6:2 2:6 5:7