sobota, 1 października 2016

ATP Shenzhen i ATP Chengdu - Finały

Berdych T. - Gasquet R.
Berdych T. ::: 1,65 ::: 3/3

H2H 7:7, Panowie grają już ze sobą od 2006 roku. Obaj są w gorszej dyspozycji w tym roku, ale Gasquet w o wiele gorszej. Czemu doszedł do finału? To proste:
- Najpierw 23 latek +190 ranking, który cudem wygrał swój 1 mecz w ATP z Luca Vannim (4 meczowe obronił), z Gasquetem wygrał 1 gema.
- Później Misha Zverev ranking +120.
- W końcu Tipsa +224 ranking, który skreczował.
Takim oto sposobem znalazł się w finale. Berdych w mojej opinii miał o wiele cięższą przeprawę, rozkręca się z meczu na mecz, trzyma dobrze swoje podanie. Rok temu wygrał ten turniej, dwa lata temu zaliczył finał w Pekinie, gdzie mało brakowało, a by dostał 6:0 6:0 (w żargonie tenisowym rowerek) od Djokovica. Jutro będzie solidna weryfikacja formy Richarda.

Wynik: 7:6(5) (2)6:7 6:3

Ramos A. - Khachanov K.
Ramos A. +2 gemy ::: 1,80 ::: 1/3

Rosjanin, chłopak ledwie 20 lat, gra w swoim pierwszym finale w życiu i już jest faworytem meczu. O Ramosie ja pisze od 2 meczów, on niekiedy potrafi zagrać bardzo dobry turniej i tak jest tutaj. Świetny mecz z Thiemem, a dzisiaj mordercza walka na noże z Dimitrovem z której wybrnął cało. To go musiało na pewno mocno podbudować. Do tego Ramos jest leworęczny, w tym roku już wygrał swój pierwszy tytuł w karierze w Bastad. Albercik ma udany rok. Zabezpieczam się dodatkowo handicapem gemowym bo Khachanov jednak potrafi serwować.
H2H 1:1, w 2013 roku po 3 setach wygrał Rosjanin, w tym roku na mączce Ramos. Stawiam na doświadczenie.

Wynik: 7:6(4) (3)6:7 3:6