wtorek, 1 listopada 2016

ATP Paris 2016 Masters 1000

Simon G. - Bautista-Agut R.

Simon G. ::: 1,85 ::: 1/3

H2H 3:1 z lat 2012-2014. Dla mnie to bet dnia bo pomimo faktu, że Hiszpan gra sezon życia, to jednak nie przekracza pewnego poziomu, jest takim mocnym średniakiem. Agut niedawno osiągnął swój największy sukces w karierze, a mianowicie doszedł do finału Mastersa 1000 w Szanghaju pokonując po drodze między innymi Djokovica. Końcówka meczu stała na wysokim poziomie, lecz Serb popełniał masę błędów.
Od tego turnieju można by rzecz, że całe paliwo uszło z Hiszpana i chyba już czeka tylko na wakacje. Porażka w 2 setach w Moskwie z 19-letnim Bublikiem, a później kolejne 2:0 w plecy ze starym Jurgenem Melzerem w Wiedniu.
Simon nie dość, że gra u siebie, to jest okropnie niewygodnym zawodnikiem dla wszystkich zawodników, nawet tych ze ścisłego topu. Niweluje każdy serwis, bo jest zawodnikiem ze ścisłego topu jeżeli chodzi o return. Chyba każdy fan tenisa pamięta jego 5 setówkę z Djokovicem na Australian Open gdzie Serb popełnił magiczne 100 niewymuszonych błędów. Do tego Simon ostatnio urwał set w Wiedniu Murrayowi który jest w niesamowitym gazie.
Dla Hiszpana będzie to 1 mecz, a Simon Gilles ma tutaj już zwycięskie spotkanie z Julianem Benneteau, więc to też jest jakiś handicap w jego stronę.

Wynik: 2:6 6:1 7:6(6)