czwartek, 17 listopada 2016

ATP World Tour Finals - London

Djokovic N. - Goffin D.

Goffin D. +1,5 seta ::: 2,95 ::: 0,5/3

H2H 4:0 z lat 2013-2016. Djokovic jak już większość wie nie gra swojego najlepszego tenisa już od jakiegoś czasu, jest spokojnie do ugryzienia. Urwał mu set Thiem i Raonic gdyby miał mocniejszą psychikę spokojnie by to zrobił.
Typ trochę życzeniowy, ale Serb tutaj wychodzi już z 1 miejsca więc motywacji może zabraknąć, a z tym u niego jest problem u niego od dłuższego czasu.
Kiedyś przegrał tutaj z Tipsarevicem, w fazie grupowej z Federerem bodajże rok temu by później z nim wygrać spokojnie w finale. Goffin wszedł tutaj za Gaela Monfilsa, więc mecz dla niego bardziej turystyczny, dla kibiców. Kurs 7,00 w meczu o nic to moim zdaniem trochę przesada, aktualnie w Bet365 jest taki, najwyższy, w żadnym innym nie ma, to trochę dziwne, że jeszcze nie spadło.
W 2014 roku, Raonic zrezygnował z 3 meczu, wszedł za niego David Ferrer i urwał seta Nishikoriemu.

Wynik: 6:1 6:2

Jutro dojdzie co najciekawszego starcia fazy grupowej, Murray vs. Wawrinka.

Raonic M. - Thiem D.
Nishikori K. - Cilic M.
Raonic M., Nishikori K. +1,5 seta ::: 1,68 ::: 1/3

H2H 1:0 z turnieju w Cincinnati, 6:3 6:4. Mecz o awans, prawdopodobnie zobaczymy tutaj walkę na maksa, obaj są świadomi stawki meczu. Thiem ma taki problem, przez cały sezon, że niezwykle często traci sety. Jak już kiedyś wspomniałem, on w tym roku swego czasu miał bodajże 21-1 wygranych decydujących setów, artykuł był taki na stronie ATP. Tutaj w Londynie jest podobnie, wygra 1 seta jak z Monfilsem czy Djokovicem i jest totalny zjazd do bazy w drugim secie. Z murzynkiem ugrał 1 gema, a z Djokovicem wcale.
Raonic dość dobrze tutaj gra, pewny serwis, forehand wchodzi, tylko psychika go zawiodła w spotkaniu z Novakiem. Tak spokojnie miał szansę na seta, ale jak na przeciwko stoi Serb to większości zawodnikom robi się niestety wata z nóg i efekt jest taki, że przegrywają mecze w głowie. Dziś jednak po drugiej stronie opierzały Thiem, inna kategoria przeciwnika.

H2H 7:5 z lat 2008-2016, tylko w 3 spotkaniach Kei nie ugrał seta. To spotkanie może być już tylko o nic o ile Wawrinka sromotnie przegra z Murrayem.
Jednak co by nie mówić to właśnie w mojej opinii Murray i Nishikori prezentują się tutaj jak na razie najlepiej. Kei zagrał w finale Bazylei które przegrał z Cilicem, jednak teraz trochę inna kategoria turnieju. Tam Chorwat potrzebował punktów do Londynu, teraz już jest pogodzony z odpadnięciem. Jeżeli Wawrinka wygra, to typu jestem dość mocno pewny, jeżeli już wszystko będzie jasne po meczu Murraya z Wawrinką to miałbym wątpliwości.

Wynik I: 7:6(5) 6:3
Wynik II: 6:3 2:6 3:6