niedziela, 27 listopada 2016

Davis Cup - Finals

Cilic M. - Del Potro J.

Del Potro J. ::: 1,56 ::: 2/3

H2H 2:8 z lat 2009-2013 więc dość dawno. Jednak JMDP wrócił w tym sezonie po długiej przerwie i to z całkiem dobrym rezultatem. Raz to, że doszedł do samego finału podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio (pokonał po drodze Djokovica czy Nadala), a dwa to finał Davis Cup. Facet reprezentując swoje biało-niebieskie barwy gra fenomenalnie, gra jak natchniony papieską argentyńską mocą. We wrześniu po 5 setach pokonał w Wielkiej Brytanii samego Andiego Murraya więc to o czymś świadczy.
Cilic jak już pisałem nie raz to facet dwóch turniejów, pamiętnego US Open które wygrał dość sensacyjnie i w tym roku wygrał znowu nieoczekiwanie finał Masters w Cincinnati pokonując 2:0 Murraya. Poza tymi wynikami zdarzają mu się wpadki. W ostatnim czasie pokonał Djokovica z którym miał H2H 0:14 w plecy, a później przegrywa z Isnerem z którym zawsze dobrze mu się grało H2H 6:0. Na ATP WTF w Londynie turnieju kończącym sezon pokonał tylko Nishikoriego po 3 setach który był już pewny awansu do fazy pucharowej.
Szokuje na pewno wynik z piątkowego meczu gdzie Cilic rozegrał 5 setówkę z Delbonisem, a skoro tak długo grał z "Fryderykiem" to z JMDP moim zdaniem będzie na straconej pozycji. To przeciwnik o 1-2 klasy wyżej niż leworęczny Delbonis. H2H również wskazuje na to, że Argentyńczyk ma sposób na Cilica.

Wynik: 7:6(4) 6:2 5:7 4:6 3:6