ATP Acapulco 2017

Djokovic N. - Del Potro J.
Del Potro J. +1,5 seta ::: 2,02 ::: 1/3
Del Potro J. +4 gemy ::: 1,85 ::: 1/3

H2H 11:4 z lat 2007-2016. W ostatnich 5 spotkaniach JMDP urwał seta, rok temu pokonał Djokovica po dwóch tie-breakach na Igrzyskach Olimpijskich. Argentyńczyk to klasa sama w sobie, ostatnio wrócił do tenisa po przerwie (znowu) i jego akcje w meczu na mecz będą rosły w górę. W Delray Beach zatrzymał go solidny Raonic.
Serb od jakiegoś czasu, od Roland Garrosa który wygrał jest jakiś nie swój. Kiedyś mówiono, a raczej pytanko kiedy wyprzedzi Federera w ilości zdobytych tytułów wielkoszlemowych, a teraz można zapytać czy w ogóle się zbliży. W Doha cudem obronił 5-6 piłek meczowych z Verdasco, na AO sensacyjna porażka z Djokovicem, na Davis Cup urwał mu set młodziak z Rosji. Tutaj w Acapulco w meczu z Klizanem musiał się nieźle napocić, w drugim secie 2 razy stracił podanie, w 1 secie raz było 15:40 i Klizan miał 3 BP. JMDP to jednak tenisowa półka wyżej. Można też spróbować opcję +4 gemy.

Wynik: 4:6 6:4 6:4