środa, 10 maja 2017

ATP Madrid 2017

Kto wygra ATP 2017 Madryt Masters 1000?
Nadal R. ::: 2,25 ::: 3/3 +3,75

Można jedynie snuć domysły (teorie spiskowe na temat dopingu Hiszpana) czemu po roku olimpijskim Nadal tak dobrze gra. Brisbane nie wyszło, ale to początek sezonu i mało znaczący turniej. Finał AO i porażka z genialnie grającym Federerem to też nic złego. Porażka finałowa z Acapulco z Querreyem który był nie do ruszenia na serwisie to też nic złego. Później dwie porażki znowu z Federerem na "5 wielkim szlemie", w tym finał Miami to również żaden zły wynik.
Na mączce to już był bezkonkurencyjny, pierwszy mecz niby strata seta z Edmundem Kyle, jednak później taki talent A. Zverev ugrał całe 2 gemy, Goffin też solidny całe 4, tak samo jak Ramos w życiowej formie w finale. Finał w Barcelonie to wynik 6:4 6:1 z tym ambitnym młodym Thimem.
Nie wiem kto mógłby zagrozić Nadalowi na mączce. Połowa zawodników jest w bardzo kiepskiej dyspozycji lub z problemami zdrowotnymi (Simon, Fognini, Lopez, Djokovic, Ferrer, Tsonga, Murray, Nishikori itd.). Nadal dla reszty stawki jest raczej poza zasięgiem.
Widać, że Rafa buduje formę pod Roland Garrosa by wszystkim udowodnić, że jeszcze stać go na wygranie po raz kolejny swojego królestwa. Chyba tylko Wawrinka może go zatrzymać, ale to jak liczenie na łut szczęścia, najpierw to musiałby się znaleźć w tym finale by go w ogóle brać pod uwagę. Rafa do tego gra u siebie.

Wynik: Nadal R.