poniedziałek, 15 maja 2017

ATP Rome 2017

Mayer F. - Monteiro T.
Mayer F. +1,5 seta ::: 1,75 ::: 1/3

Mecz z cyklu młodość vs. doświadczenie, 33 latek vs. 22. Niemiec zniszczony przez kontuzje i lata gry, jednak werwy mu nie brakuje do dalszego punktowania podobnie jak Tommiemu Hassowi. Florian fajnie zaskoczył rok temu na turniejach na trawie gdzie grał piekielnie dobrze, a i nawet wygrał turniej w Halle. Na poziomie Challenger clay miał bilans 10-4, w roku 2013 12-8 na poziomie ATP, rok 2011 16-7 więc całkiem nieźle. Ostatnio zagrał tie-break w 1 secie z Goffinem w Madrycie co złym wynikiem nie jest.
Co by nie mówić o Monteiro to wcale tak dobrych wyników nie ma, bardzo często trafi sety, tutaj niby gra od kwalifikacji, ale to mnie nie przekonuje by go aż tak bardzo faworyzować. Doświadczenie jednak robi swoje i tutaj liczę właśnie na Mayera który z nie jednego pieca jadł już chleb.