piątek, 9 czerwca 2017

Roland Garros 2017 - Finał

Wawrinka S. - Nadal R.
Nadal R. -2,5 seta ::: 2,30 ::: 1/3

Na pewno nie jest to tak zwana "peffunia" lecz kurs jest dość kuszący. H2H 3:15 i we wszystkich meczach wygranych przez Hiszpana Szwajcar nawet nie ugrał seta.
Pierwsze zwycięstwo Wawrinki z Nadalem było na AO 2014 w samym finale, ale tam Nadal miał cholerne odciski na ręku i ogólnie był w ostatnim meczu słabo dysponowany. Pomimo to w pewnym momencie mogłoby się wydawać, że to właśnie Rafa weźmie ten mecz. Hiszpan wtedy ugrał seta.
Kolejne zwycięstwo Stanislawa było rok później w Rzymie, ale wtedy Nadal miał swój najgorszy sezon na mączce (6 porażek zaliczył, ostatni raz miało to miejsce w 2003 roku...). Wtedy to go nawet Djokovic 3:0 zjechał na RG.
W finale na Hiszpana czeka chyba najgorszy przeciwnik z możliwych, ale to dla fanów tenisa świetna wiadomość. Nadal na pewno będzie wypoczęty, w końcu tu miał spacerki, czego nie można powiedzieć o Wawrince który musiał się sporo napocić przynajmniej w półfinale.
Trzecie zwycięstwo Wawrinki miało miejsce na hali w Paryżu, ale po 2 tie-brekach dość zaciętych, a to na pewno nie jest ulubiona nawierzchnia Nadala.
Stan jest mentalnie mocny i to w takich meczach o wysoką stawkę, ale zagra z żywą legendą tenisa - króla mączki. Ten mecz na pewno nie będzie przypominał tego z AO 2014. Inna nawierzchnia, rotacja piłki, wysoki kozioł, backhand Wawrinki itd. Coraz lepszy w mojej opinii dwuręczny backhand Nadala.

W wieeelkim skrócie to trzeba napisać, że Rafael Nadal Parera czuje się na RG jak rybka w wodzie.