Strony


niedziela, 24 lutego 2013

ATP Buenos Aires

24.02.2013
Ferrer D. - Wawrinka S.
Typ: Wawrinka S. +4,5 gemów
Kurs: 1,70 bwin
Stawka: 3/10

Kto oglądał dzisiejsze spotkanie Wawrinki z Almagro ten mógł delektować się kapitalnymi serwisami zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Nicolas ten mecz przegrał w głowie, bo w kluczowych momentach przestał mu wchodzić pierwszy serwis, a bez tego traci na swojej wartości. Wymian mieliśmy bardzo mało, ale Szwajcar od czasu do czasu popisał się kapitalnymi zagraniami wykorzystując swój jednoręczny backhand.
Jeżeli Stanisław nie spali się psychicznie w meczu (a robił to już wiele razy) i będzie utrzymywał swój dobry pierwszy serwis to zobaczymy tutaj zacięty mecz, a David Ferrer nie będzie miał wiele okazji do przełamania.
Co warto podkreślić, Wawrinka w tym sezonie naprawdę prezentuje się ze świetnej strony i pewnie wielu go zapamiętało z meczu na Australian Open przeciwko zwycięzcy Novakowi Djokovicowi gdzie był o krok od pokonania samego mistrza.
Dodam taką ciekawostkę, że Stanisław kiedyś podkreślił w jakimś z wywiadów, że zrezygnował z życia rodzinnego na rzecz jeszcze częstszych treningów w tenisa by stać się jeszcze lepszym, to tylko świadczy o jego sportowych ambicjach, choć medialnie odbiło się to negatywnie na jego wizerunku, za co był później krytykowany.
Jak gra Ferrer każdy wie, przebijanie, dobre poruszanie się po korcie, 100% zaangażowanie w mecz i dość średni serwis, za to precyzyjny, ale z drugiej strony nie spodziewajmy się asów po zawodniku mierzącym 175 cm. Na rywali Hiszpana patrzę z dużym dystansem bo na pewno nie byli na takim tenisowym poziomie jakim jest aktualnie Szwajcar. Warto podkreślić, że Nalbandian urwał set Ferrerowi, a pojedynki H2H pomiędzy Ferrerem i Wawrinką nie są jednostronne (do tej statystyki nie przykładam zbyt dużej uwagi), choć oczywiście z wyróżniającą się dominacją Hiszpana.
Ferrer jest tutaj słusznym faworytem, bo mączka, bo #5, bo wygrał rok temu, to jednak kurs jaki oferują nam bukmacherzy 1,30 jest mało opłacalny. Warto zagrać w stronę zaciętego meczu bądź najlepszym wyjściem będzie zagranie handicapu gemowego na Szwajcara.

Wynik: 6:4 3:6 6:1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz